Teknoloji

Stellantis, Çalışanlarına Toplam 1,9 Milyar Euro Dağıtacağını Açıkladı

2021’de Fiat ChryslerVe PSAPeugeot Citroen, Stellantis çatısı altında birleşti. O tarihten bu yana yeni şirket, çalışanlarına yıl sonu performanslarına göre ikramiye ödüyor. Şu ana kadar kalifiye olan çalışanlar için toplamda: 6 milyar euroStellantis’e 2023 performansı nedeniyle ödeme yapılıyor 1,9 milyar euroDağıtacağını duyurdu.

Yeni marka elektrikli otomobil üretimine odaklanırken fabrikalarındaki çalışan sayısını da artırıyor. önemli ölçüde azalmaya başlar biri haline gelmişti. Stellantis, içten yanmalı motora sahip araçlara göre çok daha kolay üretilebilen elektrikli otomobillerin üretiminde insan emeğine olan ihtiyacın azalması nedeniyle çalışmalarını sürdürüyor. 6400 gönüllü çalışanlarına çıkış paketleri sundu. Nisan ayında ABD’de 33 bin 500 O ve çalışanın yolları ayrıldı. Avrupa’da Stellantis birçok kişiyi işten çıkardı.

Stellantis birçok çalışanını işten çıkardı

Ancak şirket kendi çatısı altında 14 markanın tamamı Onu hayatta tutmaya kararlı. Hatta son yıllarda düşüşe geçen Lancia markası, yeni Ypsilon ile geri dönüş yaptı. Stellantis bu yıl toplam 18 farklı elektrikli otomobili piyasaya sürmeyi planlıyor. 2024’e kadarŞirket, 48 farklı elektrikli araçtan oluşan bir portföy oluşturmayı hedefliyor.

İşten çıkarmalar sonrasında kalan çalışanlar 1,9 milyar euro Hisseleri paylaşacak şirketin kaç çalışanının bu ikramiyelerden yararlanabileceği henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl şirket çalışanlarının tamamına yakını (%95) bu ikramiyelerden yararlanmaya hak kazandı. Şirketin şu anda 200 binin üzerinde çalışanı bulunuyor. Çalışan başına ortalama yaklaşık 9500 euroPrim dağıtmak mümkün görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu