Haber

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Herkesi Kan Bağışına Davet Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte Kızılay’da ulusal kan stoklarının taban seviyesinin altına düştüğünün duyurulmasının ardından Çumra’da kan bağışında bulundu. İhtiyaç sahibi vatandaşların kanına ulaşma noktasında herkesi kan bağışına davet eden Önder Altay, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kana ulaşabilmesi için hepimizin kan bağışına ihtiyacı var. Vereceğimiz bir ünite kan 3 vatandaşımızın derdine derman olacaktır” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, herkesi Kızılay’a kan bağışına davet etti.

Kızılay’ın geçtiğimiz günlerde ülke kan stoklarının kritik seviyenin altına düştüğünü açıklamasının ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Çumra ilçesine yaptıkları ziyarette Kızılay’a kan bağışında bulundu. .

“VERECEĞİMİZ BİR BİRİM KAN ÜÇ VATANDAŞA DERECE OLACAK”

Kızılay’ın herkesin ihtiyaç duyduğu anda kendini muhtaç hissettiği Türkiye’nin en temel kurumlarından biri olduğunu vurgulayan Önder Altay, “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın kan ve kan bağışında bulunamaması ile kan stoklarımız önemli ölçüde azaldı. ramazanın başlangıcı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kan alabilmesi için hepimizin kan bağışı yapması gerekiyor. Vereceğimiz bir ünite kan 3 vatandaşımızın acısına derman olacaktır. Biz de bugün Çumra’dan kan bağışında bulunuyoruz. Tüm Konyalı hemşehrilerimi ve tüm vatandaşlarımızı Kızılay’a kan bağışına davet ediyorum. Kızılay gibi büyük ve köklü bir kurumun bu sorununu bir an önce çözmemiz gerekiyor. Ne zaman ihtiyaç duyulsa Konyalılar her bahiste takviye ediliyor. Kızılay’a hem Konya Büyükşehir Belediyesi kurumu olarak hem de Konyalılar olarak kan bağışına devam edeceğiz.”

“TOPLUMUN TÜM KESİMLERİ BAĞIŞ KAMPANYASINA KATILMALIDIR”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Kızılay her zaman vatandaşımızın hizmetindedir. Özellikle kan servislerinde deprem anı ve sonrasında kan stoklarının ramazanla birlikte kritik seviyenin altına düştüğünü açıkladı. Bu nedenle Kızılayımızın kan stoklarının yeterli düzeye çıkarılması için toplumun tüm kesimlerinin bu bağış kampanyasına katılması gerekmektedir. Kana erişimi kolaylaştırmak için bağış yaparak bu desteğe katkıda bulunuyoruz. Kan bağışında bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu