Teknoloji

Hogwarts Legacy tahmin edilenden yüzde 256 daha fazla sattı!

 
Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros tarafından yayınlanan oyun, Games’in üstlendiği Harry Potter temalı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts Legacy’nin iddia edilenden yüzde 256 daha fazla sattığı bildirildi. Warner Bros. kıdemli küresel marka yöneticisi, LinkedIn’deki açıklamayı güncelleyerek oyunun iddia edilenden daha fazla sattığını belirtti.
 
Oyun satılmaya ve oynanmaya devam ediyor
 
 
 
Twitter kullanıcısı bogorad22 tarafından tespit edilen Linkedin’den yapılan açıklamada, “Oyunun satış oranı birincil hedeflerimizi aştı ve yüzde 256 daha fazla satıldı. Oyun ilk iki haftada 12 milyon satışı aştı ve 850 milyon dolardan fazla kar getirdi.
 
Öte yandan oyun, 1,3 milyon izlenme ile tek kişilik oyun kategorisinde bugüne kadarki en yüksek eşzamanlı izleyici sayısına ulaştı. Bu izlenme sayısı ile Twitch’te tüm zamanların (kendi kategorisinde) en çok izlenen oyunu rekorunu kırdı.”
 
Bu ayın başlarında GamesIndustry.biz, Hogwarts Legacy’nin büyük bir hit olduğunu bildirdi. Bu bağlamda 2022’nin ilk çeyreğinde aynı ayda (Şubat) çıkan Elden Ring ve Horzion: Forbidden West’ten daha fazla oyun sattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu